oceń
Ocena:

2011-07-19

5 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o skutecznej depilacji

Letni klimat i gorące powietrze to najlepsze powody, aby częściej odsłaniać więcej ciała i zakładać zwiewne sukienki, krótkie spódniczki i topy na ramiączkach. Takie stroje sprawiają, że czujemy się wakacyjnie i co najważniejsze – seksownie. Jednak, aby nasze samopoczucie się uległo gwałtownemu pogorszeniu, musimy dbać o regularną depilację. Oto kilka niezbędnych faktów na ten temat.

Pamiętajmy,aby bezpośrednio po depilacji dodatkowo zadbać o naszą skórę.
(1)

Po pierwsze – używaj maszynek dla kobiet

Era, w której pożyczałyśmy jednorazowe maszynki od naszych mężczyzn, już dawno dobiegła końca. Teraz mamy szeroką ofertę golarek przeznaczonych specjalnie dla kobiecego ciała. Czym się różnią? Przede wszystkim tym, że są odpowiednio wyprofilowane, mają ruchomą głowicę, dzięki której będzie nam łatwiej golić się na kolanach, pachach czy we wrażliwych okolicach bikini.

Po drugie – uważaj na wrastające włoski

Panie, które korzystają z depilatorów lub wosku, ale także innych metod depilacji, często mają problemy z wrastającymi pod skórę włoskami. Aby uniknąć tego rodzaju niedogodności, starajmy się kilka razy w tygodniu (3-4) robić sobie peeling. Pomoże nam to zapobiec temu procederowi, a jednocześnie wygładzi i ujędrni naszą skórę.

Po trzecie – nie używaj wosku, jeśli masz słabe naczynka

Niejedna z nas zmaga się z problemem pojawiających się pajączków, czyli pękających naczynek krwionośnych. Siatki fioletowych, popękanych żyłek nie prezentują się dobrze i nawet opalenizna dobrze ich nie kryje. Dlatego powinnyśmy szczególnie unikać depilacji woskiem, która rozgrzewając skórę, a potem nieco ją nadwyrężając, naraża nas na kolejne urazy.

Po czwarte – zawsze nawilżaj skórę po depilacji

Bardzo istotne jest to, by dbać o naszą skórę po depilacji, która zawsze po takim zabiegu jest podrażniona. Dlatego warto posmarować ją grubszą warstwą balsamu lub oliwki, które odpowiednio odżywią i optymalnie nawilżą. Unikniemy dzięki temu nieprzyjemnego uczucia swędzenia, pieczenia i czerwonych krostek.

Po piąte – nie opalaj się zaraz po depilacji

Jednym z najczęstszych błędów jest opalanie bezpośrednio po depilacji. Zwłaszcza gdy używamy kremu lub wosku, nasza skóra jest podrażniona i bardzo wrażliwa. Opalanie na słońcu lub w solarium sprawi, że możemy się nawet dotkliwie poparzyć. Dlatego tego dnia, w którym planujemy depilację, koniecznie wykreślmy z harmonogramu dnia depilację. Pozwoli nam to cieszyć się zdrową, gładką i opaloną skórą.
 

Oceń artykuł:
Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.
Bułka do hot doga
Bułka do hot doga

Rodzaj podłużnej bułki, produkowanej jako specjalny składnik hot dogów.

Polecane zakupyNie poddam się.
Dobrze że już po weekendzie. ...
Silna wola.
Dziś fajna pogoda. Dookoła gr...
Jest dobrze
Zaczęłam radzić sobie z posił...
Super
Następne 4 kg mniej. Super. C...
Raz na tydzień.
Jest niedziela. Nie zrobiłam ...

Zamów bezpłatną Gazetę slimeo.pl

Wydanie Gazety slimeo.pl obejmuje między innymi: