oceń
Ocena:

2011-07-14

6 wskazówek, jak uzyskać piękne włosy

Każda z nas o tym marzy – piękne, lśniące niczym tafla jeziora włosy. Niezależnie od tego czy nosimy krótką fryzurę czy posiadamy długie fale, nasze włosy wymagają właściwej pielęgnacji, która nie dla każdej z nas jest taka oczywista. Jak nie tracąc zbyt wiele czasu, osiągnąć spektakularne efekty? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Piękne włosy wcale nie wymagają godzin poświęconych na pielęgnację, wystarczą małe kroczki, które będziemy stosować regularnie.
(1)

Sposób 1 – nie zapominajmy o odżywkach

Włosy, podobnie jak każda inna część naszego ciała, wymagają stałego odżywiania. Sam szampon to jednak za mało. Służy on bardziej do oczyszczenia włosów i skóry głowy. Dlatego starajmy się kilka razy w tygodniu po umyciu głowy nałożyć odżywkę i pozostawić ją nieco dłużej, najlepiej na 10-15 minut. Dzięki temu nasze włosy staną się bardziej miękkie, gładsze i łatwiejsze w rozczesywaniu.

Sposób 2 – rozczesujmy włosy przed myciem

Niezależnie od tego czy mamy bujne loki, czy cieńsze, proste włosy, zawsze dobrze jest je rozczesać tuż przed umyciem. Dzięki temu, będą lepiej absorbować szampon i odżywkę. Dla jeszcze lepszego efektu, przeczeszmy włosy tuż po zmoczeniu.

Sposób 3 – zainwestujmy w dobrą szczotkę

Tak samo, jak ważna jest jakoś kosmetyków, których używamy, bardzo istotne jest, abyśmy posiadały dobrą szczotkę do włosów. Najlepsze są te wykonane z drewna i naturalnego włosia. Rozczeszą każdy kosmyk, a dodatkowo będą dla naszych włosów bardzo delikatne i sprawią, że nie będą naelektryzowane.

Sposób 4 – strzyżmy się regularnie

W miarę jak nasze włosy rosną, ich końcówki stają się nieco słabsze i się rozdwajają. Dlatego warto przynajmniej raz na 3 miesiące, odwiedzić fryzjera i odświeżyć naszą fryzurę. Będziemy miały gwarancję, że każdy kosmyk będzie piękny i zdrowy aż po same końce.

Sposób 5 – latem stosujmy odżywki w sprayu

Lato to dla nas pora roku, gdzie szczególnie możemy oddawać się szaleństwom. Jednak słońce i morska woda bardzo je osłabiają i przesuszają. Dlatego warto kupić sobie odżywkę bez spłukiwania, w sprayu. Dobrze byłoby również, by zawierała filtr UV, co ochroni nasze pasma przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Sposób 6 – ostrożnie z farbowanie

Farbowanie to trudny temat, zwłaszcza, gdy rozjaśniamy włosy, wystawiamy je na ciężką próbę, ponieważ stają się one przesuszone. Dlatego starajmy się tego procederu nie powtarzać zbyt często i nie zapominajmy o silniejszym odżywianiu. Najlepiej farbujmy włosy pod opieką profesjonalisty.
 

Oceń artykuł:
Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Komentarze

Barszcz ukraiński mrożony
Barszcz ukraiński mrożony

Rodzaj zupy przygotowywanej z buraków, kapusty, ziemniaków oraz wielu innych warzyw.

Dżem morelowy niskosłodzony
Dżem morelowy niskosłodzony

Rodzaj konfitury otrzymywanej z gotowanych owoców moreli.

pączek
pączek

Okrągłe, pulchne ciasto drożdżowe nadziewane marmoladą.

kompot wiśniowy
kompot wiśniowy

Napój otrzymywany z gotowanych owoców, świeżych lub suszonych.

Program do wystawiania faktur
Zapraszam - http://ksiegowosc...
zaczynammm
BMI
Tak to być nie może!  ...
*zero
Cześć! Nowy rok, czysta k...
Najtańsze waporyzatory
https://vapuj.pl/

Zamów bezpłatną Gazetę slimeo.pl

Wydanie Gazety slimeo.pl obejmuje między innymi: