oceń
Ocena:

2010-12-28

Domowy fitness - sposoby na kształtne uda

Uda to jedna z najbardziej problematycznych części kobiecego ciała. Zazwyczaj są albo za bardzo krągłe, albo zbytnio chude. To one generują najwięcej cellulitu, co przysparza nam problemu, gdy chcemy założyć bardziej przyległą sukienkę, krótką spódniczkę czy spodenki. Jak sprawić, by osiągnęły kształt, który mogłybyśmy z dumą prezentować? Oto kilka propozycji ćwiczeń pomocnych w odchudzaniu tej części ciała.

Wykonując regularnie ćwiczenia, będziemy mogły zawsze pochwalić się pięknymi, szczupłymi nogami.
(1)

Na krześle

Ćwiczenie 1

Siadamy na krześle, opieramy się o oparcie i prostujemy plecy. Trzymając napięte mięśnie brzucha, umieszczamy hantel między stopami i prostujemy nogi, używając przy tym jedynie mięśni ud. Pamiętajmy o właściwym oddechu. Wykonajmy około 30 powtórzeń.

Ćwiczenie 2

Kładziemy się na krześle, tak by nasz brzuch znajdował się na siedzeniu. Nogi proste w kolanach oprzyjmy palcami na podłodze, podeprzyjmy się na rękach. Następnie, zachowując zadarte palce, unosimy jedną nogę w górę na wysokość biodra i zginamy w kolanie. Po wykonaniu 30 powtórzeń, zmieniamy nogę. Gdy skończymy, podnieśmy obie nogi i zginajmy je jednocześnie.

Na podłodze

Ćwiczenie 1

Kładziemy się na podłodze na boku, jedną nogę zginamy w kolanie, drugą pozostawiamy prostą na podłodze. Trzymając zadarte palce, podnosimy wyprostowaną nogę w górę. Wykonajmy około 30 powtórzeń.

Ćwiczenie 2

Kładziemy się na podłodze, jedną nogę zginamy i kładziemy z przodu. Drugą nogę trzymamy prostą z zadartymi palcami i unosimy lekko w górę, najlepiej bez opuszczania na podłogę. Wykonujemy 30 powtórzeń.

Ćwiczenie 3

Siadamy na boku z wyprostowanymi nogami. Jedną z nich unosimy wyprostowaną w górę, a następnie drugą (również prostą) do niej dołączamy. Wykonajmy około 30 powtórzeń.

Na stojąco

W pozycji stojącej z rękami opartymi o ścianę (dla równowagi), uginamy lekko w kolanach obie nogi. Następnie jedną wysuwamy w tył i unosimy w górę. Ważne jest, abyśmy przy tym ćwiczeniu czuli napięcie w mięśniach. Wykonujemy 30 powtórzeń.

Na siedząco, w klęku i leżąc

Ćwiczenie 1

Siadamy na podłodze. Jedną nogę uginamy, drugą zachowujemy wyprostowaną i z zadartymi palcami, a następnie unosimy ją w górę na wysokość kolana. Wykonujemy 30 powtórzeń, a następnie zmieniamy nogę.

Ćwiczenie 2

Wykonujemy klęk prosty i podpieramy się na przedramionach, unosimy jedną nogę na wysokość bioder, a następnie zginamy w kolanie, palce trzymamy zadarte. Wykonujemy 30 powtórzeń.

Ćwiczenie 3

W tej samej pozycji co w poprzednim ćwiczeniu unosimy nogę w tył na wysokość bioder i wykonując wypychający ruch przechodzimy od zgięcia w kolanie do wyprostowania. Powtarzamy 30 razy na każdą nogę.

Ćwiczenie 4

Kładziemy się na plecach, nogi uginamy, prostujemy plecy, a ręce układamy wzdłuż ciała. Następnie unosimy biodra w górę i w takiej pozycji przenosimy ciężar ciała z jednej nogi na drugą i opuszczamy. Powtarzamy 30 razy.

Ćwiczenie 5

W tej samej pozycji co w poprzednim ćwiczeniu zatrzymujemy biodra w górze i unosząc je, jednocześnie lekko rozchylamy nogi. Wykonujemy około 30 powtórzeń.

Ćwiczenia 6

Pozostając w pozycji z poprzednich dwóch ćwiczeń, unosimy biodra w górę i opuszczamy, ale bez kładzenia ich na podłodze. Powtarzamy 30 razy.

 

 

 

 

Oceń artykuł:
Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Polecane artykuły

 • Domowe odchudzanie - sposoby na walkę z cellulitem i jędrną skórę

  Malutkie, drobniuteńkie dołeczki – brzmi uroczo jeśli mówimy o twarzy, jednak tego opisu nie użyjemy, mówiąc o cellulicie. Wgłębienia pojawiające się na powierzchni ud, pośladków, brzucha czy ramion to koszmar niemal każdej kobiety. Aby się go pozbyć, wydajemy...

  czytaj

  Peeling, olejek, maseczka - wiele kosmetyków antycellulitowych możemy przygotować same w domu.
 • Żywienie w warunkach wzmożonej aktywności fizycznej

  Potrzeby żywieniowe są zróżnicowane w zależności od rodzaju wykonywanego sportu. Inaczej będzie się odżywiała osoba idąca na spacer czy uprawiająca nordic walking, a inaczej zawodowy pływak czy maratończyk.

  czytaj

  żywienie w warunkach wzmożonej aktywności fizycznej
 • Jak przygotować ciało na plażę

  Uwaga, uwaga – właśnie nastała połowa maja, a więc najwyższy czas na letni alarm. W końcu jeszcze miesiąc i nadejdzie sezon, nie bójmy się tego powiedzieć – bikini. Oczywiście wiele z nas zaraz wpadnie w panikę. W końcu zimowy tłuszczyk owszem, trochę się zmniejszył, ale...

  czytaj

  Sekretem świetnego wyglądu w kostiumie kąpielowym są regularne ćwiczenia, które sprawią, że będziemy miały ciało idealnie wyrzeźbione.
 • Typy otyłości

  Kiedy dotyka nas problem nadwagi i widzimy, że w niektórych miejscach nabraliśmy więcej ciała, mówimy, że jesteśmy otyli. Jednak wielu z nas nie wie, że są różne typy otyłości. Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek działania odchudzające, powinniśmy się zorientować, do jakiego...

  czytaj

  Aby zacząć skuteczne odchudzanie, warto dowiedzieć się, jaki typ otyłości nas charakteryzuje.
 • Chcesz wspomóc odchudzanie - idź na masaż!

  Kto powiedział, że odchudzanie wiąże się z samymi wyrzeczeniami, ograniczeniami i nieustannym wysiłkiem? Jeśli odpowiednio podejdziemy do tego procesu, okaże się, że oprócz samej utraty kilogramów, czekają nas również inne przyjemności. Jedną z nich jest msaż,...

  czytaj

Chipsy kukurydziane z chilli
Chipsy kukurydziane z chilli

Rodzaj słonej przekąski wytwarzanej z mąki kukurydzianej.

Bułka do hot doga
Bułka do hot doga

Rodzaj podłużnej bułki, produkowanej jako specjalny składnik hot dogów.

Ciasteczka biszkoptowe miś mleczny Petitki Lubisie
Ciasteczka biszkoptowe miś mleczny Petitki Lubisie

Rodzaj ciastek biszkoptowych z nadzieniem mlecznym lub czekoladowym.

wyzwanie
 Cześć, mam niestety sie...
Program do wystawiania faktur
Zapraszam - http://ksiegowosc...
zaczynammm
BMI
Tak to być nie może!  ...
*zero
Cześć! Nowy rok, czysta k...

Zamów bezpłatną Gazetę slimeo.pl

Wydanie Gazety slimeo.pl obejmuje między innymi: