oceń
Ocena:

2010-12-30

Domowy fitness - trening kompleksowy (nogi, pośladki, brzuch, ramiona)

Kiedy zdecydujemy się na regularne wykonywanie treningów w domu, warto minimum raz w tygodniu wykonywać kompleksowe ćwiczenia. Pomogą nam nie tylko pozbyć się tkanki tłuszczowej, ale również wzmocnić mięśnie i poprawić ogólne samopoczucie. Szczuplejsze i sprawniejsze na pewno poczujemy się szczęśliwsze.

Piękna sylwetka to efekt regularnych ćwiczeń.
(1)

Ćwiczenie 1

Z klęku przechodzimy do pozycji podpartej, opieramy się na przedramionach i podnosimy na palcach stóp, nogi zachowujemy wyprostowane. Następnie naprzemiennie unosimy wyprostowane nogi w górę (tak, by poczuć napięcie w pośladkach). Jeśli czujemy się siłach, możemy zatrzymać się w tej pozycji i unosić ręce.

Ćwiczenie 2

Kładziemy się na podłodze, nogi zginamy w kolanach, plecy trzymamy proste. Unosimy jedną nogę wyprostowaną, a następnie wypychamy biodra w górę. Pamiętajmy o późniejszej zmianie nóg.

Ćwiczenie 3

Klękamy na podłodze i odchylamy się w jedną stronę, opierając się jednocześnie na ręce. Następnie unosimy nogę po stronie, na której się nie opieramy, powinna się znaleźć na wysokości biodra.

Ćwiczenie 4

Klęczymy na jednym kolanie, drugą nogę zginamy pod kątem prostym. Następnie wstajemy, podnosząc jednocześnie nogę, na której klęczeliśmy i powtórnie wracamy do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie 5

Stajemy w rozkroku, unosimy się na palcach, a następnie kucamy. Starajmy się utrzymać równowagę i jeśli się czujemy na siłach, pozostawać cały czas na palcach. Pamiętajmy o zachowaniu prostych pleców.

Ćwiczenie 6

Kładziemy się na ziemi, wyciągamy ręce za siebie i unosimy w górę nogi zgięte w kolanach (jedna mniej zgięta znajduje się trochę wyżej od drugiej). Następnie podnosząc plecy, staramy się sięgnąć jak najbliżej nogi. Potem zamieńmy pozycje nóg.

Ćwiczenie 7

Kładziemy się na ziemi, podnosimy lekko zgięte w kolanach nogi i nosimy plecy w górę (tak, by na ziemi znajdowały się jedynie pośladki). Trzymając równowagę, wykonujemy ruch rękami, jakbyśmy przekładali jakiś przedmiot z jednej strony na drugą, możemy nawet użyć jakiegoś przedmiotu, najlepiej piłki.

Ćwiczenie 8

Stajemy wyprostowani, a następnie uginamy nogi w kolanach i wyciągamy ręce przed siebie. Następnie uginamy jedną nogę w kolanie i wypychamy ją do tyłu i unosimy maksymalnie w górę. Pamiętajmy o zmianie nogi.

Ćwiczenie 9

Kładziemy się na boku, nogi trzymamy wyprostowane. Następnie podpieramy się na przedramieniu i unosimy biodra w górę. Druga rękę opieramy na biodrze. Jeśli czujemy się na siłach, możemy pozostać w uniesionej pozycji, wyciągnąć wyprostowaną rękę w przód i naprzemiennie unosimy i opuszczamy.

Ćwiczenie 10

Stajemy wyprostowani, wyprostowane ręce wyciągamy w górę. Następnie podnosimy jedną nogę ugiętą w kolanie. W tej pozycji opuszczamy tułów w dół, prostując jednocześnie wysuniętą nogę i powtórnie wracamy do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie 11

Stajemy wyprostowani, bierzemy w ręce jakiś przedmiot, najlepiej piłkę, a następnie podnosimy jedną nogę zgiętą w kolanie i wykonujemy wypad w bok, opuszczając jednocześnie ręce w dół.

Ćwiczenie 12

Kładziemy się na brzuchu, opieramy stopy na palcach, ręce uginamy i trzymamy tuż przy ciele na wysokości ramion i wykonujemy pompki. Jeśli nie jesteśmy dość silni, możemy ugiąć nogi w kolanach i wykonywać damskie pompki.

Ćwiczenie 13

Stajemy tyłem do krzesła lub innego, dość wysokiego mebla. Opieramy się rękami, a następnie uginając ręce w łokciach i nogi w kolanach, wykonujemy opady.

Ćwiczenie 14

W tym ćwiczeniu przydałaby się ławeczka lub wyższa pufa. Klęcząc przed nią, opieramy na niej tułów, bierzemy hantle w dłonie i uginając ręce w łokciach unosimy je na wysokość ramion.

Ćwiczenie 15

Podobnie jak w poprzednim ćwiczeniu, przyda nam się ławeczka lub kanapa. Podpieramy na niej ugiętą nogę, pochylamy się i opieramy również wyprostowaną rękę, w drugą bierzemy hantel i uginając łokieć ( i trzymając ją blisko ciała) unosimy w górę.

Ćwiczenie 16

Siadamy wyprostowani, bierzemy hantle w dłonie, uginamy ręce w łokciach i ustawiamy szeroko na zewnętrz, a następnie unosimy w górę.
 

Oceń artykuł:
Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Komentarze

 • zgłoś naruszenie

  instruktor

  Witam,

  Wszystkie Panie zainteresowane poprawą wyglądu swoich nóg i pośladków zapraszam do zapoznania się z moim artykułem:

  www.mocni.net

  Pozdrawiam

  09-11-2011 22:09:14

Polecane artykuły

 • Skakanka – wspomnienie dzieciństwa pomoże Ci schudnąć

  Nudzi Cię siłownia, przerażają skomplikowane maszyny do ćwiczeń? Jeśli szukasz dobrego sposobu na uzyskanie zgrabnej i wysportowanej sylwetki, sięgnij po najprostsze rozwiązanie. Nie, nie po batonika. Przypomnij sobie chwile zabawy ze swojego dzieciństwa. Dla niemal wszystkich z nas ulubioną...

  czytaj

  Skakanie na skakance to nie tylko sposób na skuteczne schudnięcie, ale również radość zabawy.
 • Callanetics – szybko i sprawnie pozbądź się tłuszczyku

  Oto idealna metoda na wysmuklenie sylwetki oraz zrzucenie nadmiaru kilogramów dla wszystkich zdeterminowanych. Callanetics to zestaw ćwiczeń, który wykonywane właściwie w naprawdę krótkim czasie pozwoli nam na wymodelowanie naszej figury. Jest to bardzo intensywny...

  czytaj

 • Pilates

  Wybierając się do klubu fitness, możemy zapisać się na różnego rodzaju zajęcie grupowe. Wśród nich znajdziemy szeroki wybór zajęć ogólnorozwojowych, siłowych, rozciągających. Szukając dla siebie ćwiczeń, które nie obciążając organizmu, korzystnie wpłyną...

  czytaj

  Pilates to wzmocnienie mięśni brzucha, pośladków i nóg.
 • Jak schudnąć w udach szybko i skutecznie

  Szczupłe, jędrne uda bez cellulitu to marzenie każdej kobiety. Dlaczego każdej? Ponieważ wszystkie mamy z tym problem. Większość z nas zastanawia się, jak schudnąć w okolicach nóg i pośladków. Nie martwcie się jednak, jest na to rozwiązanie. Co zrobić, żeby stracić kilka...

  czytaj

  Jak schudnąć z ud? To proste - jedz mniej słodyczy, pij dużo wody i ćwicz!
 • 4 sposoby na przyspieszenie odchudzania

  Jak wszyscy wiemy, zrzucanie nadprogramowych kilogramów nie należy do najprostszych i najprzyjemniejszych procesów. Dwie najtrudniejsze kwestie, jakie się z nim wiążą, to masa wyrzeczeń oraz długie oczekiwanie. W końcu aby osiągnąć najlepsze efekty, trzeba czasu. Nie oznacza to...

  czytaj

  Jeśli chcesz szybciej schudnąć, urozmaicaj swoją dietę i treningi, a także trzymaj się zasady "spalaj więcej niż jesz".
Barszcz ukraiński
Barszcz ukraiński

Rodzaj zupy przygotowywanej z buraków, świeżej kapusty, ziemniaków oraz wielu innych warzyw.

boczek wieprzowy
boczek wieprzowy

Część mięsa wieprzowego pochodząca z szynki, polędwicy lub łopatki.

piwo
piwo

Napój alkoholowy otrzymywany w wyniku fermentacji alkoholowej chmielu i słodu przy użyciu specjalnego typu drożdży.

mąka ziemniaczana
mąka ziemniaczana

Produkt spożywczy otrzymywany przez mechaniczne oddzielenie skrobi od od pozostałych części ziemniaka.

Polecane zakupy

wyzwanie
 Cześć, mam niestety sie...
Program do wystawiania faktur
Zapraszam - http://ksiegowosc...
zaczynammm
BMI
Tak to być nie może!  ...
*zero
Cześć! Nowy rok, czysta k...

Zamów bezpłatną Gazetę slimeo.pl

Wydanie Gazety slimeo.pl obejmuje między innymi: