oceń
Ocena:

2011-04-06

Flirtowanie w pracy

To nie jest nic złego, ale oczywiście jeżeli nie posuwasz się za daleko. Ludzie w pracy spędzają ze sobą dużo czasu. Zazwyczaj jest to osiem godzin dziennie, pięć dni w tygodniu. To prawie tyle samo, ile spędzasz z mężem czy chłopakiem w domu, oczywiście odejmując czas, w którym śpisz.

Flirt w pracy nie jest zły tylko wtedy, gdy jesteśmy pewni, że nie przerodzi się on w nic więcej.
(1)


Miejsce pracy jest bardzo ważne dla wielu osób. Jeśli w miejscu pracy panuje przyjazna atmosfera i wszyscy są dla siebie życzliwi łatwiej nawiązuje się kontakty towarzyskie, które potem przenosi się także do życia prywatnego, na przykład wychodząc razem na drinka czy spotykając się w domu. Flirt w pracy nie jest niczym złym, gdyż pomaga się odstresować i zapomnieć na chwilę o ciążących na nas obowiązkach i pracach do wykonania.
Będąc w stałym związku, fajnie jest zamienić kilka słów z osobą, która nam się podoba fizycznie i którą bardzo lubimy. Oczywiście nie można przesadzać i zbytnio się angażować, bo od niezobowiązującego flirtu do zdrady małżeńskiej nie jest tak daleko, jak może się wydawać. Szczególnie niebezpieczne są wyjazdy służbowe i szkolenia, na które wyjeżdżamy z osobą, z którą zdarza nam się czasem flirtować. Wtedy jesteśmy daleko od domu, zdarza się, że po szkoleniu pijemy alkohol i bardzo łatwo może dojść do czegoś, czego się potem bardzo długo żałuje.
Jeśli podoba Ci się szef, to musisz uważać, jeśli chcesz z nim czasem poflirtować. Nie chodzi o to, co on pomyśli, ale o to co pomyślą sobie Twoi współpracownicy. Znajomi z pracy są zawsze uczuleni na takie newsy i na pewno nikt nie da Ci spokoju przez długi czas, jeśli dowiedzą się o Twoim flircie z szefem. Szef jest zawsze uważany za osobę z innego świata, z którą nie można wchodzić w żadne relacje towarzyskie. Jeśli flirtujesz z szefem, możesz stać się ofiarą obgadywania i szykanowania Twojej osoby. Nawet jeżeli zrobisz coś dobrze i szef Cię pochwali – dla Twoich współpracowników będzie oczywiste, że to wszystko zasługa znajomości z kierownikiem.
Jeżeli zostaniesz awansowana za dobrą pracę – to również będzie przyczyna szykan ze strony współpracowników. Wtedy nie możesz liczyć na szczere uśmiechy od pracowników. Nikt już nie będzie Cię lubił, bo ich zdaniem próbujesz utorować sobie drogę kariery dzięki romansowi z szefem. A nawet niezobowiązujący flirt, może się przerodzić w romans, oczywiście według osób, które z Tobą pracują. Taką plotkę puścić łatwo, ale trudniej wyjaśnić, że to wszystko nieprawda.
Flirt w pracy nie jest przestępstwem, ale nie można pozwalać sobie na zbyt wiele. Wszystko trzeba robić z głową i zachować zdrowy rozsądek, aby nie narazić się na nieprzyjemności w miejscu zatrudnienia.
 

Oceń artykuł:
Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Komentarze

  • zgłoś naruszenie

    hejka

    W pracy nie powinno flirtować w ogóle!!! Nie zgadzam się z twierdzeniem, że to nic złego, bo to zawsze może się przerodzić w nieprzyjemną sytuację i są potem tylko problemy.

    18-08-2016 07:33:39

tuńczyk w sosie własnym
tuńczyk w sosie własnym

Rozdrobnione filety z tuńczyka w wodnej zalewie.

kopytka
kopytka

Rodzaj potrawy wyrabianej z mąki, jajek, sera twarogowego lub ziemniaków.

migdały kalifornijskie
migdały kalifornijskie

Jadalne pestki owoców migdałowca.

kiełbasa szynkowa
kiełbasa szynkowa

Rodzaj kiełbasy wędzonej, parzonej z mięsa wieprzowego lub drobiowego.

wyzwanie
 Cześć, mam niestety sie...
Program do wystawiania faktur
Zapraszam - http://ksiegowosc...
zaczynammm
BMI
Tak to być nie może!  ...
*zero
Cześć! Nowy rok, czysta k...

Zamów bezpłatną Gazetę slimeo.pl

Wydanie Gazety slimeo.pl obejmuje między innymi: