oceń
Ocena:

2011-04-13

Jak rozpoznać prawdziwą miłość?

To pytanie zawsze zadają sobie Ci, którzy nigdy takiej miłości nie zaznali. Jeśli człowiek kocha drugą osobę, to wie, że jest to prawdziwa miłość, bo to się po prostu czuje. Czasem miłości nie ma, ale wydaje nam się, że kochamy tą osobę. To jest zauroczenie i występuje ono zawsze na początku znajomości. Zauroczenie może przekształcić się w prawdziwą miłość, ale wcale nie musi. Dlatego trzeba znaleźć ten moment, kiedy dana osoba prawie nic już dla nas nie znaczy w sferze uczuciowej.


(1)

Co to znaczy naprawdę kochać? To znaczy czuć potrzebę bliskości drugiej osoby. Niekoniecznie bliskości ciała, ale chodzi o to, że czujemy potrzebę, aby ta osoba była w pokoju obok, aby podejść i w każdej chwili móc ją przytulić, porozmawiać, czy po prostu pomilczeć razem, ale być razem. Bez osoby, którą kochamy trudno wytrzymać choćby jeden dzień. Nie możemy sobie znaleźć miejsca w domu czy w pracy, chodzimy w tę i z powrotem. Na niczym nie można się skupić, bo nasz partner przesłania nam myśli.
Prawdziwa miłość nie jest dla każdego i niestety nie każdy może tego zaznać w życiu. Jednak lepsze jest życie z prawdziwą miłością, nawet chwilową niż życie bez miłości. Kochać to znaczy martwić się o partnera bardziej niż o siebie. Ciągła potrzeba uszczęśliwiania drugiej osoby i chęć zobaczenia uśmiechu na jego/jej twarzy. Uśmiech partnera to najlepsze co może spotkać kochającą go osobę. Jeśli kogoś kochamy, to nie widzimy jego wad fizycznych takich, jak na przykład duży nos, trochę tłuszczu na brzuchu czy za mało jędrne pośladki. Nie dostrzegamy też wad w charakterze. Taka osoba wydaje się nam idealna i nie możemy bez niej żyć.
A skąd można wiedzieć, że to miłość, a nie przyzwyczajenie? Układa wam się w łóżku? Jeśli tak i całe czas macie nowe pomysły na urozmaicenie swojego życia seksualnego – to nie jest przyzwyczajenie. Jeśli cały czas martwisz się o partnera i chcesz, aby dostrzegał Twoje piękno, zmiany w Twoim ciele, pofarbowane włosy czy nowy makijaż – to również nie jest przyzwyczajenie. Czasem z upływem czasu relacje w związku stają się bardziej ospałe i rutynowe, ale wystarczy jedna iskra, by rozniecić to ognisko na nowo.
W natłoku stresu i pracy, czasem zapominamy, o tym, że nasz partner potrzebuje więcej uwagi, ale wystarczy szczera rozmowa, aby rozwiązać wszystkie problemy. Brak szczerości w związku prowadzi do jego rozpadu. Kochać to znaczy więcej dawać niż brać. Jeśli nie możesz żyć bez swojego partnera – kochasz go na pewno i to miłością prawdziwą.
 

Oceń artykuł:
Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Komentarze

 • zgłoś naruszenie

  Sandra.

  Dobrze wytłumacznie ..Pozdro ;d

  11-08-2011 13:54:58

 • zgłoś naruszenie

  qwerty

  "Prawdziwa miłość nie jest dla każdego i niestety nie każdy może tego zaznać w życiu" ?? - na podstawie czego takie wnioski?

  22-10-2011 13:07:02

Mak
Mak

Nasiona rośliny należącej do rodziny makowatych.

ryż brązowy
ryż brązowy

Produkt spożywczy będący ziarnami rośliny zbożowej z rodziny wiechciowatych.

Pieczywo chrupkie graham Wasa
Pieczywo chrupkie graham Wasa

Rodzaj pieczywa wypiekanego z mąki pszennej, żytniej lub mieszanek.

szprot w oleju
szprot w oleju

Filety rybne w oleju.

wyzwanie
 Cześć, mam niestety sie...
Program do wystawiania faktur
Zapraszam - http://ksiegowosc...
zaczynammm
BMI
Tak to być nie może!  ...
*zero
Cześć! Nowy rok, czysta k...

Zamów bezpłatną Gazetę slimeo.pl

Wydanie Gazety slimeo.pl obejmuje między innymi: