oceń
Ocena:

2011-07-21

Jak szybko zdobyć złocistą opaleniznę, czyli kilka słów o samoopalaczach

Chociaż jest już pełnia lata, nie wszystkie miałyśmy okazję być na wakacjach czy urlopie. W związku z tym, kiedy przychodzi okazja do ubrania sukienki lub innych ciuszków odsłaniających więcej ciała, mamy prawdziwy dylemat. Nie poddawajmy się jednak, jest na to sposób. Wystarczy użyć samoopalacza. Jaki wybrać i jak go aplikować? Oto kilka propozycji.

Samoopalacze to szybki sposób na piękną, złocistą opaleniznę. Jednak pamiętajmy, by aplikować je ostrożnie, zwłaszcza gdy robimy to po raz pierwszy.
(1)

Samoopalacze w sprayu

Samoopalacze w sprayu to najpopularniejsza forma tego rodzaju kosmetyków. Decydując się na użycie, powinnyśmy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Po pierwsze musimy odpowiednio dobrać rodzaj do naszej karnacji. Większość samoopalaczy ma na opakowaniu zaznaczony poziom działania. Dlatego jeśli mamy bardzo jasny odcień skóry, powinnyśmy użyć tego o najsłabszej pigmentacji. Zanim rozpoczniemy aplikację, uważajmy na ręce, ponieważ one najszybciej absorbują barwnik, przez co mogą być potem pomarańczowe. Dlatego załóżmy rękawiczki lub posmarujmy dłonie tłustym kremem. Dobrze jest również przygotować skórę i zrobić sobie peeling, dzięki czemu będziemy miały gwarancję że kosmetyk ładnie i równomiernie się wchłonie. Aplikując spray, od razu wsmarowujmy go dokładnie w skórę. Ostrożnie z łokciami i kolanami – tam lepiej nałożyć mniejszą warstwę, bo mogą być zbyt ciemne.

Samoopalacze w kremie

Krem to nieco wygodniejsza w aplikacji forma samoopalacza. Nadaje się świetnie dla osób początkujących, ponieważ nie wchłania się tak szybko, dzięki czemu możemy dokładniej go aplikować na skórę.

Samoopalacze w piance

Samoopalacz w piance dają nam tę swobodę, że błyskawicznie wchłaniają się w skórę, dzięki czemu na efekty nie musimy długo czekać. Pamiętajmy jednak o odpowiednim zabezpieczeniu skóry dłoni, a także o wygładzeniu ciała peelingiem.

Samoopalacze w chusteczkach

Bardzo dobrym i ekspresowym rozwiązaniem są samoopalacze w chusteczkach nasączanych preparatem. Możemy je zabrać dosłownie wszędzie, jednak musimy ostrożnie z nich korzystać, aby równomiernie nałożyć kosmetyk.

Uwaga na twarz

Jeśli naszym celem jest przyciemnienie twarzy, pamiętajmy, że musimy do tego użyć innego preparatu niż ten do ciała. W drogeriach kupimy samoopalacze specjalnie przeznaczone do twarzy, które musimy dobrać odpowiedniego do naszego typu karnacji. Aplikujmy je ostrożnie – lepiej nałożyć mniejszą warstwę, bo efektów tak łatwo się nie pozbędziemy. Uważajmy na brwi i linię włosów, najlepiej posmarujmy je oliwką lub tłustym kremem.
 

Oceń artykuł:
Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.
sok pomidorowy
sok pomidorowy

Napój otrzymywany z pomidorów.

Arbuz
Arbuz

Owoc o okrągłym kształcie i słodkim, ciemnoczerwonym, pomarańczowym, żółtym lub białym miąższu.

Pieczarki
Pieczarki

Rodzaj grzyba z gatunku pieczarkowatych.

Kotlet z kurczaka saute
Kotlet z kurczaka saute

Rodzaj potrawy przygotowywanej z mięsa kurczaka, smażonego bez panierki.

Program do wystawiania faktur
Zapraszam - http://ksiegowosc...
zaczynammm
BMI
Tak to być nie może!  ...
*zero
Cześć! Nowy rok, czysta k...
Najtańsze waporyzatory
https://vapuj.pl/

Zamów bezpłatną Gazetę slimeo.pl

Wydanie Gazety slimeo.pl obejmuje między innymi: