oceń
Ocena:

2011-08-03

Jak uzyskać dekolt marzeń

Piękna pogoda znów do nas wraca, a to oznacza, że możemy nieco poszaleć z ubraniami i zaprezentować więcej ciała. Dla wielu z nas dumą jest nasz dekolt – subtelnie zaakcentowany w ciągu dnia i zmysłowo odsłonięty wieczorami, pięknie uwypukla nasze atuty. Jednak, aby cieszyć się tym w pełni, powinnyśmy odpowiednio zadbać o naszą skórę.

Piękny dekolt to przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja oraz dobrze dobrana bielizna.
(1)

Krok pierwszy – złuszczaj i oczyszczaj

Aby skóra na naszym dekolcie lśniła kuszącym blaskiem, musimy ją wygładzić. Dlatego regularnie powinnyśmy usuwać martwy naskórek. Najlepiej nadaje się do tego peeling, które drobinki nie tylko oczyszczą skórę, ale jeszcze dodatkowo go wymasują. Możemy do tego użyć gotowych, kupnych kosmetyków lub przygotować taki preparat w domu. Najlepsza będzie do tego mieszanka kilku łyżek oliwy z oliwek oraz garści soli gruboziarnistej. Wsmarujmy ją okrężnymi ruchami, w kierunku szyi, a następnie spłuczmy letnią wodą. Zabieg powtarzajmy 2-3 razy w tygodniu.

Krok drugi – nawilżaj

Odpowiednio nawilżona skóra wygląda zdrowo i po prostu promienieje. Używajmy więc do jej mycia żeli oraz olejków, które również lekko natłuszczą i odżywią naskórek. Nie zapominajmy również wklepać dobrego balsamu po kąpieli. Najlepiej robić to bezpośrednio po osuszeniu skóry ręcznikiem, wówczas skóra najlepiej wchłonie kosmetyk.

Krok trzeci – masuj

Warto zadbać o to, aby nasza skóra była odpowiednio jędrna. Najlepiej na to wpłynie masaż, który możemy zastosować podczas smarowania balsamem. Wykonujmy koliste ruchy ku górze, lekko naciągając skórę (ale minimalnie, w końcu nie chcemy jej rozciągnąć). Możemy także w trakcie prysznica, polewać się naprzemiennie raz ciepłym, raz zimnym strumieniem wody.

Krok czwarty – pamiętaj o dobrej bieliźnie

Nic tak nie psuje efektu ładnie wyeksponowanego dekoltu jak źle dobrany biustonosz. Pamiętajmy, aby kupować taką bieliznę, która będzie odpowiednio układała piersi, nie zniekształcając ich. Nasza zmysłowość kryje się właśnie w idealnej bieliźnie.
 

Oceń artykuł:
Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.
miód pszczeli
miód pszczeli

Produkt spożywczy otrzymywany z surowca produkowanego przez pszczoły.

dorsz świeży
dorsz świeży

Ryba morska z rodziny dorszowatych.

masło roślinne
masło roślinne

Produkt spożywczy wytwarzany z oleju roślinnego.

Krem z zielonego groszku
Krem z zielonego groszku

Rodzaj zuoy przygotowywanej z zielonego groszku.

Polecane zakupyNie poddam się.
Dobrze że już po weekendzie. ...
Silna wola.
Dziś fajna pogoda. Dookoła gr...
Jest dobrze
Zaczęłam radzić sobie z posił...
Super
Następne 4 kg mniej. Super. C...
Raz na tydzień.
Jest niedziela. Nie zrobiłam ...

Zamów bezpłatną Gazetę slimeo.pl

Wydanie Gazety slimeo.pl obejmuje między innymi: