oceń
Ocena:

2011-08-10

Jak uzyskać spektakularnie długie rzęsy

Sekretem pięknego spojrzenia każdej kobiety jest odpowiedni makijaż. Finezyjnie nałożone cienie do powiek, wydobywające naturalną głębię koloru naszej tęczówki nie zawsze mamy pod ręką. Natomiast zawsze możemy zadbać o nasze rzęsy. Długie i gęste zwrócą uwagę każdego. Jak je uzyskać? Oto kilka sztuczek, które pozwolą nam osiągnąć spektakularne efekty.

Długie rzęsy możemy osiągnąć dzięki odpowiedniej technice tuszowania. Wcale nie musimy nakładać wielu warstw, żeby osiągnąć imponujące efekty.
(1)

Po pierwsze – odżywiaj i wzmacniaj

Podobnie jak włosy odżywki, nasze rzęsy potrzebują czasem regeneracji. Dlatego warto od czasu do czasu dać im nieco odpoczynku od makijażu, a także wspomóc je specjalną odżywką, która możemy kupić w każdej drogerii. Dzięki dostarczymy im cenne witaminy oraz ceramidy, które je wzmocnią i sprawią, że staną się mocniejsze i piękniejsze.

Po drugie – wybierz odpowiedni dla siebie tusz

Wybór tuszu nie jest taką prostą sprawą, zwłaszcza gdy w sklepach jest tak szeroki wybór. Podstawową zasadą jest dobranie rodzaju szczoteczki do naszego typu rzęs. Jeśli nasze rzęsy są proste, doskonałym rozwiązaniem będzie tusz z zakręconą szczoteczką w kształcie łuku. Z kolei w przypadku dość rzadkich rzęs, warto wybrać grubą i gęstą szczoteczką, która zapewni nam odpowiednią objętość. W przypadku rzęs krótszych, ale gęstych najlepsza będzie szczoteczka o prostym kształcie lub gumowej końcówce, która wyciągnie każdą rzęskę ku górze. Pamiętajmy także, żeby nie kierować się jedynie marką i ceną, ponieważ wielokrotnie jest to mylące. Tusze nienależące do najdroższych potrafią być naprawdę dobre.

Po trzecie – technika makijażu

Tuszowanie rzęs to czynność, która wymaga zastosowania odpowiedniej techniki. My znamy nasze rzęsy najlepiej, ale warto wypróbować kilka metod, które pozwolą nam sprawdzić czy jesteśmy w stanie osiągnąć jeszcze bardziej spektakularne efekty.
Zaczynając robienie makijażu, warto najpierw pokryć rzęsy bezbarwną odżywką, która stanowi świetną bazę pod tusz. Następnie, aby tusz lepiej i dłużej utrzymywał się na rzęsach, oprószmy rzęsy (bardzo delikatnie) transparentnym pudrem. Kolejnym krokiem jest już sam tusz. Wyciągając szczoteczkę, starajmy się to robić powoli, odkręcającym ruchem, który sprawi, że nie powstaną grudki. Rozpoczynając tuszowanie, zacznijmy od nasady rzęs zygzakowatym, niespiesznym ruchem rozprowadzać maskarę aż po same końce.
Dla bardziej spektakularnego efektu odczekajmy chwilę, aż pierwsza warstwa nieco przyschnie i pociągnijmy tuszem jeszcze raz. Takiemu spojrzeniu nikt się nie oprze!


 

Oceń artykuł:
Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Komentarze

  • zgłoś naruszenie

    sylwia

    świetna odżywka, przeze mnie testowana której nie zamienię na żadną inną to pure lash conditioner iredale - wydłuża i pogrubia rzesy.ja ja nakładam przed tuszem to sie rzęsy nie kruszą potem

    10-08-2011 16:41:37

Ciastko francuskie z jabłkiem
Ciastko francuskie z jabłkiem

Rodzaj słodkiego pieczywa przygotowywanego z ciasta francuskiego składającego się z tłuszczu oraz farszu z ugotowanych jabłek.

kiełbasa biała
kiełbasa biała

Rodzaj kiełbasy parzonej otrzymywanej z mięsa wieprzowego lub drobiowego.

Kapusta pekińska
Kapusta pekińska

Warzywo z rodziny kapustnych o długich jasnozielonych liści.

Program do wystawiania faktur
Zapraszam - http://ksiegowosc...
zaczynammm
BMI
Tak to być nie może!  ...
*zero
Cześć! Nowy rok, czysta k...
Najtańsze waporyzatory
https://vapuj.pl/

Zamów bezpłatną Gazetę slimeo.pl

Wydanie Gazety slimeo.pl obejmuje między innymi: