oceń
Ocena:

2013-05-25

Piękna skóra, to piękna osoba

W galeriach handlowych, na prestiżowych ulicach wielkich miast, przy popularnych deptakach ośrodków wczasowych powstają coraz to nowe drogerie, perfumerie i inne sklepy z kosmetykami. I nic w tym dziwnego - przemysł kosmetyczny od wielu lat jest potęgą i jednym z największych rynków na świecie.

Swego czasu liczni sceptycy twierdzili, że jest to przemysł, który sprzedaje marzenia i tylko marzenia. Jednak dzisiejsze osiągnięcia zdecydowanie negują ten pogląd. Wielkie ośrodki chemiczne i farmaceutyczne oferują kosmetyki, których autentycznie pozytywne działanie nie jest już poddawane w wątpliwość.

Trudny wybór

Jednak klient, a przede wszystkim klientka, która wchodzi do drogerii może mieć problem z właściwym wyborem. O ile w przypadku wód toaletowych lub perfum ta kwestia jest dosyć prosta – z reguły dostępne są testery, więc można na miejscu wybrać zapach najbardziej odpowiedni, o tyle jeżeli chodzi o kremy sprawa jest już bardziej skomplikowana. Działania kremu, szamponu czy balsamu na miejscu sprawdzić nie można. Sam opis na opakowaniu może być także niewystarczający. W tej sytuacji trzeba zaufać sprzedawcy lub własnej wiedzy i doświadczeniu.

Cena nie przesądza o jakości

Zdecydowanie mylny jest pogląd, że podstawowym kryterium jakości kosmetyku jest jego cena. Wielokrotnie przeprowadzane badania przez liczące się światowe laboratoria wykazały, że o ile wzrost ceny z reguły pozytywnie koreluje z jakością produktu, to wyjątki od tej reguły są bardzo liczne. Często kosmetyki uważane za popularne, a co za tym idzie stosunkowo tanie przewyższały wysoką jakością swoich drogich i bardzo markowych konkurentów. Dlatego cena powinna być tylko jednym z parametrów, które będą decydowały o zakupie tego lub innego produktu.

Metoda prób i błędów

W przypadku kremów jest to zapewne metoda najlepsza. Możliwości pomyłki, a co za tym idzie niepotrzebnego wydatku, można zaś znacznie ograniczyć. Większość niewiast wie, a te które mają wątpliwości mogą je rozwiać przy okazji najbliższej wizyty w gabinecie kosmetycznym, jakiego rodzaju kremu czy balsamu powinny poszukiwać dla siebie. Jednak każdy człowiek jest inny, skóra każdej z nas ma inną wrażliwość, organizm inaczej reaguje. Dlatego warto nieco poeksperymentować, ale nie w tym sensie, aby do skóry suchej używać kremu przeznaczonego dla osób, których skóra ma skłonność do przetłuszczania, ale by wśród wielu kremów dedykowanych dla nas znaleźć ten najwłaściwszy. Stawką jest piękna skóra.

Oceń artykuł:
Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.
pączek
pączek

Okrągłe, pulchne ciasto drożdżowe nadziewane marmoladą.

Szczypiorek
Szczypiorek

Warzywo z rodziny czosnkowatych o jadalnym kłączu i zielonych liściach.

Jak schudnąć - kilka podpowiedzi i testy
 Hej,   Na ...
wyzwanie
 Cześć, mam niestety sie...
Program do wystawiania faktur
Zapraszam - http://ksiegowosc...
zaczynammm
BMI
Tak to być nie może!  ...

Zamów bezpłatną Gazetę slimeo.pl

Wydanie Gazety slimeo.pl obejmuje między innymi: