oceń
Ocena:

2011-11-21

Pielęgnacja ciała zimą

Pielęgnacja ciała powinna zmieniać się tak samo jak zmieniają się pory roku za naszymi oknami. Fakt, że zima nie sprzyja pokazywaniu ciała, często sprawia, że przez ten czas zapominamy o regularnych zabiegach domowych, które utrzymują naszą skórę w doskonałej kondycji. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że wbrew pozorom to właśnie zimą wilgotność powietrza jest bardzo niska, co sprzyja przesuszaniu skóry. Ponadto często niedostatecznie dobrze chronimy ciało przed działaniem mrozu. Pielęgnacja ciała zimą powinna opierać się na kilku zasadach. Uzbrojeni w poniższe rady, na pewno wygramy walkę o promienną, jędrną skórę.

Pielęgnacja ciała powinna zmieniać się tak samo jak zmieniają się pory roku
(1)

Ciepło, cieplej... gorąco!

Zimą większość z nas docenia gorące kąpiele. Dzięki nim rozgrzewamy się, relaksujemy. Niestety, ich wpływ na nasze ciało nie jest dobry. Zwiększają one tendencje naszej skóry do przesuszania, mogą wzmagać jej podrażnienia. Pamiętajmy jednak, aby woda, w która się zanurzamy nie była zbyt gorąca. Jeżeli mimo wszystko nie potrafimy zrezygnować z gorących kąpieli w okresie zimowym, warto zamiast zwykłego płynu, dodawać do wanny kilka kropli olejku eterycznego. Dzięki niemu skóra zostanie nawilżona, zyska delikatną warstwę ochronną, a roznoszący się po łazience zapach, pomoże nam się zrelaksować.

Nawilżanie drogą do sukcesu!

Zimą nasze ciało jest bardziej narażone na podrażnienia. Dlatego zimą podstawowym elementem pielęgnacji jest nawilżanie. Wybierajmy balsamy/mleczka o bogatszej konsystencji niż te, które stosujemy latem.
Koniecznie pamiętajmy o tym, aby przed wyjściem na mróz zabezpieczyć nasze dłonie. Poza ciepłą parę rękawiczek warto uzbroić się w krem ochronny o tłustej konsystencji.

Magia peelingu

Pielęgnacja ciała zimą powinna opierać się także na regularnym stosowaniu peelingu. Złuszczając martwy naskórek, przyspieszamy regeneracje naszej skóry. Dzięki peelingowi będzie ona lepiej wchłaniała substancje odżywcze zawarte w kosmetykach. Podobne działanie na nasze ciało ma masaż. Poprawia on ukrwienie naszej skóry, dzięki czemu staje się ona bardziej jędrna i promienna.

Zimowa pielęgnacja to nie tylko kosmetyki

Zimą z jednej strony skórę podrażnia mróz, wiatr; z drugiej to, co pomaga nam się przed nimi chronić, czyli ciepłe ubrania, które zazwyczaj są dość szorstkie. Starajmy się, aby tkaniny, z którymi nasze ciało ma bezpośredni kontakt były bawełniane. Warto też ubierać się na tzw. cebulkę. Dzięki temu unikniemy nadmiernemu poceniu się, które sprzyja przesuszeniom skóry.
 

Oceń artykuł:
Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.
Pieczywo chrupkie żytnie
Pieczywo chrupkie żytnie

Rodzaj pieczywa wypiekanego z mąki pszennej, żytniej lub mieszanek.

Baton Bounty
Baton Bounty

Czekoladowy batonik z nadzieniem kokosowym.

orzechy nerkowca
orzechy nerkowca

Nasiona nerkowca o charakterystycznym półksiężycowatym kształcie.

Nektarynka
Nektarynka

Kulisty owoc o pomarańczowoczerwonej barwie, przypominający brzoskwinię, od której różni go brak meszku na skórce. Jego miąższ jest bardzo słodki i soczysty.

Polecane zakupyNie poddam się.
Dobrze że już po weekendzie. ...
Silna wola.
Dziś fajna pogoda. Dookoła gr...
Jest dobrze
Zaczęłam radzić sobie z posił...
Super
Następne 4 kg mniej. Super. C...
Raz na tydzień.
Jest niedziela. Nie zrobiłam ...

Zamów bezpłatną Gazetę slimeo.pl

Wydanie Gazety slimeo.pl obejmuje między innymi: