oceń
Ocena:

2011-11-16

Pielęgnacja włosów po lecie

Lato to czas wakacji, urlopowych wojaży. Niestety, to również okres, który zazwyczaj pozostawia po sobie ślad, w postaci pogorszenia się kondycji naszych włosów. Po lecie najczęstszym problemem jest ich nadmierne przesuszenie. Letnie temperatury powodują parowanie wody zawartej w łusce włosa. Dodatkowo nieustannie podajemy je na wysuszające działanie słońca i wiatru. Morska woda również nie sprzyja naszej czuprynie. W rezultacie włosy stają się matowe, tracą elastyczność, blask, wypadają w większej ilości, są szorstkie, końcówki rozdwajają się. Po wakacjach nasza czupryna wymaga szczególnej troski. Poniżej przedstawiamy rady dotyczące tego, jakim zmianom powinna ulec pielęgnacja naszych włosów po lecie.

Włosy po upalnym lecie wymagają szczególnej ochrony.
(1)

Krok pierwszy: bądźmy delikatni dla naszych włosów!

Na czas rekonwalescencji naszych włosów, powinniśmy stosować łagodne szampony. Unikajmy tych, które w składzie posiadają parabeny i SLS (ang. Sodium Lauryl Sulfate).
Naprawdę warto na pewien okres zrezygnować z używania prostownicy, lokówki, karbownicy. Jeżeli nie umiemy się obejść bez suszarki, zaopatrzmy się w taką, która posiada funkcję chłodnego nawiewu. Wysoka temperatura, na którą często narażamy nasze włosy, absolutnie nie pomaga nam w ich regeneracji! Gdy mimo wszystko nie wyobrażamy sobie wyjścia z domu bez prostowania włosów, koniecznie pamiętajmy o kosmetykach chroniących przed wysoką temperatura!
Kolejne czynności, których powinniśmy unikać w pielęgnacji włosów po lecie to: gwałtowne szczotkowanie, zbyt mocne wycieranie ręcznikiem (co prowadzi do licznych uszkodzeń mechanicznych), nadużywanie środków stylizujących, mycie włosów zbyt ciepłą wodą.

Krok drugi: nawilżaj włosy!

Aby włosy znów stały się błyszczące, elastyczne, pełne życia, musimy je dobrze nawilżać. W tym celu warto sięgnąć po preparaty bogate w olejki (np. kokosowy, awokado) pantenol, aminokwasy, witaminy. Zbawienny wpływ na czuprynę ma również keratyna oraz proteiny. Zaopatrz się w nawilżające odżywki i maseczki do włosów.
Krok trzeci: poznaj moc masażu!
Podczas mycia warto większą uwagę poświęcić skórze głowy. Masując ją, poprawiamy jej ukrwienie, co przyspiesza wzrost włosów! Pobudzamy także wydzielanie sebum, które stanowi dla nich naturalne nawilżenie.
Krok czwarty: ochraniaj!
Podczas letnich kąpieli słonecznych zwracamy uwagę na ochronę skóry przed promieniowaniem UV. Pamiętajmy, że nasze włosy również nie lubią słońca. Dlatego stosując preparaty ochronne, nie pomijajmy naszej czupryny!

Krok piąty: jedz zdrowo!

Pielęgnacja włosów po lecie będzie skuteczniejsza, jeżeli wspomożemy ją dietą. Jedzmy ryby (doskonałe źródło kwasów tłuszczowych!), świeże warzywa i owoce, jaja, produkty pełnoziarniste. Możemy również sięgnąć po preparaty witaminowe, wyciąg ze skrzypu polnego.

Krok szósty: bądź systematyczna!

Nie istnieje magiczny produkt, który po jednokrotnym zastosowaniu przywróci naszym włosom doskonałą kondycje. Wszystkie opisane wyżej zabiegi pielęgnacyjne, aby przynieść zadowalający rezultat wymagają od nas dużej systematyczności.

Oceń artykuł:
Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.
Pieczywo chrupkie żytnie
Pieczywo chrupkie żytnie

Rodzaj pieczywa wypiekanego z mąki pszennej, żytniej lub mieszanek.

Śliwka
Śliwka

Owalny owoc o delikatnej fioletowej barwie, bardzo słodkim miąższu i cienkiej skórce.

Chrupki kukurydziane
Chrupki kukurydziane

Rodzaj słonej przekąski produkowanej z grysu kukurydzianego.

Pieczywo chrupkie pełnoziarniste 3 zboża Wasa
Pieczywo chrupkie pełnoziarniste 3 zboża Wasa

Rodzaj pieczywa wypiekanego z mąki pszennej, żytniej lub mieszanek.

Program do wystawiania faktur
Zapraszam - http://ksiegowosc...
zaczynammm
BMI
Tak to być nie może!  ...
*zero
Cześć! Nowy rok, czysta k...
Najtańsze waporyzatory
https://vapuj.pl/

Zamów bezpłatną Gazetę slimeo.pl

Wydanie Gazety slimeo.pl obejmuje między innymi: