oceń
Ocena:

2014-02-14

Początki odchudzania

Zaczynam od dziś! Albo nie, od jutra, a dziś jeszcze zjem pizzę, batoniki, frytki, popiję napojem gazowanym, przegryzę chipsami i paluszkami. Takie to prawdziwe. Dla wielu osób odchudzanie to katorga, droga przez ciernie, niemożliwa do przejścia. Czują się jak Syzyf, który toczy kamień, ale ten kamień zawsze się wymyka. Czy są skuteczne sposoby na to, aby się nie poddać w odchudzaniu i wytrwać?

Początki odchudzania
(1)

Po pierwsze: CEL
Musi być on jasno określony. Dobry cel to taki, który sformułowany jest pozytywnie, zawiera sposób w jaki można go osiągnąć, poszczególne etapy oraz datę zakończenia.

Przykładowy cel:
Schudnę 5 kg do swojego wesela, aby pięknie wyglądać w sukni
Sposób w jaki mogę go osiągnąć: zdrowe odżywianie, rezygnacja ze śmieciowego jedzenia, pięć posiłków dziennie, pomoc dietetyka, ćwiczenia fizyczne 3 razy w tygodniu.
Etapy: Wyznaczam sobie 7 tygodni na zrzucenie 5 kg. Przez ten czas pozwolę sobie na zbilansowane, ale smaczne posiłki, dieta 1200-1500 kcal.
Przez pierwsze dwa tygodnie 3 razy w tygodniu będę chodzić na aerobik, dodatkowo codzienne spacery. Następne dwa tygodnie poświęcę na ćwiczenia fizyczne w domu – popracuję nad brzuchem. Ostatnie trzy tygodnie to nordic walking.
Data zakończenia: po 7 tygodniach stosowania diety.

Po drugie: MOTYWACJA
Dlaczego chcę się zmienić? Jakie będę mieć z tego korzyści, a co stracę? Na kogo mogę liczyć, kiedy będę się chciała poddać i zjeść te czekoladowe lody z malinową polewą? Dla kogo to robię?

Bardzo ważny punkt. Warto się zastanowić nad tym istotnym aspektem odchudzania. To nie tylko dieta, ale całe nasze nastawienie odpowiada za sukces i powodzenie w tej ciężkiej drodze do upragnionej sylwetki. Każdy ma inne potrzeby, jest indywidualistą, mniej lub bardziej konsekwentnym w działaniu. Warto w spokoju zastanowić się nad powyższymi pytaniami, znaleźć sojusznika, bratnią duszę. A może odchudzanie we dwoje, to dopiero jest motywacja!

Po trzecie: MOJE MOCNE I SŁABE STRONY
Bierzemy kartkę, dzielimy ją na pół, z jednej strony robimy duży plus, z drugiej minus. Zaczynamy analizować swoje cechy, upodobania, preferencje. Co nas złości, co śmieszy. Kiedy sięgamy po batonik, kiedy nie możemy jeść. Co pomoże w odchudzaniu, a co zaszkodzi. Czy konsekwencja jest moją mocną stroną, a może słabą.

I na koniec…A CO JEŚLI LODY CZEKOLADOWE ZWYCIĘŻĄ?
Trudno, stało się, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Dalej kontynuujemy odchudzanie, mierzymy się z porażką, ale nie przestajemy kuracji odchudzającej, bo mamy cel, silną motywację i jesteśmy świadomi swoich mocnych i słabych stron!

Powodzenia!

Oceń artykuł:
Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Polecane artykuły

 • Głębokie gardło, czyli dieta przeżuwania

  Kuriozalnych diet wciąż przybywa. Wśród morza propozycji możemy znaleźć takie, które stanowią powrót do teorii z głębokiej przeszłości. Oprócz diety tasiemcowej popularnej już w początkach XX wieku, możemy zauważyć również stworzoną już w XIX stuleciu dietę...

  czytaj

  W diecie przeżuwania wkładamy do ust tylko małe porcje jedzenie, a następnie dokładnie gryziemy. Ma to nam pomóc szybko schudnąć.
 • Lody - Twój przyjaciel czy wróg?

  Prawie każda z nas w upalny dzień, samotny wieczór czy zaraz po obiedzie marzy o idealnym deserze, który bardzo często stanowią lody. Pyszna, zimna, gładka i śmietankowa masa rozpływająca się po naszym podniebieniu to pokusa, której nie sposób się oprzeć. Jednak...

  czytaj

  Śmietankowy smak lodów zachwyci każdego łasucha.
 • Odchudzanie – jestem na tak!

  Wiosna już na dobre zagościła na dworze, w ogrodach, domach i naszych sercach. Za oknami widać coraz więcej osób biegających, w sklepach pojawiają się nowalijki, jeszcze chwila, a będziemy się zajadać truskawkami. Lato zbliża się nieubłagalnie, garderoba zmienia się na lekką, a nasze...

  czytaj

  Odchudzanie - jestem na tak!
 • 8 przykazań, jak uniknąć kaca

  Każdy z nas raz na jakiś czas oddaje się imprezowemu szaleństwu. Nie ma to jak spotkanie z przyjaciółmi, oczywiście w towarzystwie kilku pysznych drinków i harce do rana. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że nad ranem zazwyczaj czujemy się, jakby w naszym brzuchu była...

  czytaj

  Przestrzeganie kilku prostych zasad pomoże nam uniknąć potężnego kaca i odzyskać dobre samopoczucie.
 • Chcesz wspomóc odchudzanie - idź na masaż!

  Kto powiedział, że odchudzanie wiąże się z samymi wyrzeczeniami, ograniczeniami i nieustannym wysiłkiem? Jeśli odpowiednio podejdziemy do tego procesu, okaże się, że oprócz samej utraty kilogramów, czekają nas również inne przyjemności. Jedną z nich jest msaż,...

  czytaj

Chipsy ziemniaczane o smaku twarożku
Chipsy ziemniaczane o smaku twarożku

Rodzaj słonej przekąski wytwarzanej z ziemniaków.

ptyś
ptyś

Rodzaj ciastka

nadziewanego bitą śmietaną lub kremem.

Winogrono
Winogrono

Okrągły owoc o zielonej, czerwonej lub czarnej barwie, bardzo cienkiej skórce i słodkim smaku.

bagietka
bagietka

Rodzaj długiego i cienkiego pieczywa inaczej zwany również bułką paryską.

wyzwanie
 Cześć, mam niestety sie...
Program do wystawiania faktur
Zapraszam - http://ksiegowosc...
zaczynammm
BMI
Tak to być nie może!  ...
*zero
Cześć! Nowy rok, czysta k...

Zamów bezpłatną Gazetę slimeo.pl

Wydanie Gazety slimeo.pl obejmuje między innymi: