oceń
Ocena:

2015-01-30

Zumba

Moda na zumbę zapanowała na dobre. Kluby fitness pękają w szwach, bo na zajęcia popularnego tańca latynoamerykańskiego jest coraz więcej chętnych. Tańczą nie tylko kobiety. W grupie zawsze pojawia się mężczyzna, bo zumba to dobry trening.

zumba
(1)

Uprawiając sport jesteśmy szczęśliwi, bo wydzielają się endorfiny, które odpowiadają za nasz dobry nastrój. Poza tym zumba nie wymaga opanowania trudnych kroków i układów tanecznych. Nikt z nikogo się nie śmieje, nie obserwuje, nie ocenia. Zumba to radosny taniec. Połączenie kroków fitness, salsy, merengue, reagettonu, samby, mambo, cha-chy czy flamenco gwarantuje różnorodność. Przy skocznej muzyce pracują wszystkie mięśnie. Zumba to trening aerobowy czyli najefektywniej spalający tkankę tłuszczową.

Ćwiczenia zumby nie nużą i łatwiej się do nich zmobilizować. Taniec zumby intensywnie spala kalorie. W ciągu godziny można spalić od 450 do 600kcal. Zumba jest polecana dla każdego bez względu na wiek. Istnieje w różnych formach dostosowanych do wieku, sprawności fizycznej i kondycji. Zumbę poleca się także dla kobiet w ciąży.

Zumba jest sprawdzoną metodą na zgubienie kalorii. Ruchy, które się wykonuje modelują sylwetkę. Dzięki zumbie można także poprawić wytrzymałość i kondycję ciała, a także ogólny stan zdrowia. Zumba jest treningiem utrzymywanym na umiarkowanym poziomie intensywności. Zumba angażuje do pracy dużą grupę mięśni. Taniec zumby pozwala zrzucić nawet kilkanaście kilogramów. Zumba daje chęci do działania i poprawia humor!
 

Oceń artykuł:
Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Komentarze

 • zgłoś naruszenie

  monika_waska

  Na mnie Zumba działa jak magnes :) raz spróbowałam to teraz nie umiem przestać. Moje ciało sporo się zmieniło od tych wygibasów :P. Niebawem wybieram się do Gdańska na Wielki Zumba Maraton 2015 "Z Zumba Fitness po zdrowie".

  31-05-2015 22:37:03

 • zgłoś naruszenie

  Natel

  2 lata jak już uczęszczam na zajęcia :)

  27-11-2015 12:35:36

 • zgłoś naruszenie

  truskawka86

  Zumba to zdecydowanie moje rytmy, dlatego chodzę co najmniej raz w tygodniu. Na zajęciach mogę odreagować stresy i poćwiczyć mięśnie, jednak nigdy nie zapominam o nawodnieniu, dlatego zawsze towarzyszy mi moja ulubiona biała Piwniczanka :)

  23-02-2017 11:51:06

Pieczywo tostowe Graham
Pieczywo tostowe Graham

Rodzaj pieczywa przeznaczonego głównie do podpiekania w tosterze.

paprykarz szczeciński
paprykarz szczeciński

Rodzaj konserwy rybnej.

Kukurydza konserwowa
Kukurydza konserwowa

Ziarna kukurydzy w zalewie z wody z dodatkiem soli i cukru.

Takie tam
http://autoskupik.pl/
Maruda
Pomalu ograniczam slodycze i ...
Ciężko
Ciężko, ciężko sam początek a...
Chcę walczyć ze sobą!
Witajcie  Myślę,że p...
Zaczynam
Troche zwlekalam ale czas sie...

Zamów bezpłatną Gazetę slimeo.pl

Wydanie Gazety slimeo.pl obejmuje między innymi: