oceń
Ocena:

2011-04-21

Związek ze starszym mężczyzną

Związek ze starszym o wiele lat facetem jest zawsze trudny dla kobiety. Często może się spotkać z komentarzami, że „leci na jego kasę”. Spotyka się takie przypadki, bo przecież niektóre kobiety są zdolne do tego, aby owinąć sobie osiemdziesięciolatka wokół palca i tylko czekać na jego pieniądze. Ale przecież nie zawsze tak jest i trzeba zniszczyć ten stereotyp, który panuje nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.


(1)

Starszy mężczyzna o dziesięć czy dwadzieścia lat to nie jest jeszcze tak ogromna różnica wieku. Załóżmy, że Ty masz trzydzieści lat, a on pięćdziesiąt, taka różnica jest prawie niezauważalna i na pewno nikt nie będzie się z Ciebie śmiał czy obgadywał. Zawsze znajdą się wredni ludzie, którzy mają coś do powiedzenia na ten temat, ale nie można patrzeć na innych, tylko żyć własnym życiem.
Starszy, a co za tym idzie bardziej dojrzały mężczyzna, może dać Ci o wiele więcej niż Twój rówieśnik. Taki facet jest już bardziej ustatkowany i wie, czego chce od życia. Nie będzie się uganiał za młodymi panienkami, gdy Ty mu się znudzisz. Starszy, odpowiedzialny mężczyzna będzie w razie czego starał się ratować wasz związek i nie dopuści, by tak łatwo się rozpadł. Od takiego partnera dostaniesz dużo ciepła i miłości, a jeśli nie ma dzieci, to na pewno będzie chciał je mieć, aby przedłużyć żywotność swej rodziny i spłodzić kolejne pokolenie. Jeśli masz zamiar związać się ze starszym od siebie mężczyzna przeanalizuj wszystkie za i przeciw. Pomyśl o tym co do niego czujesz i czego od niego oczekujesz. Wtedy możesz zastanowić się czy właśnie ten facet da Ci to, czego oczekujesz od życia i od partnera.
Starszy od Ciebie partner o trzydzieści czy czterdzieści lat to już lekka przesada, ale serce nie sługa i nie można panować nad swoimi uczuciami. Czasem zdarza się, że dwudziestolatka zakochuje się w pięćdziesięciolatku, ale takie związki zazwyczaj nie trwają zbyt długo. Górna granica różnicy wiekowej to dwadzieścia lat, a jeśli jest większa, tym trudniej utrzymać taki związek. Często jest tak, że dużo starszy partner ma zupełnie inne spojrzenie na świat i z czasem może się okazać, że do siebie nie pasujecie, mimo tego, że na początku wszystko bardzo dobrze się układało.
Starszy facet jest bardziej ustatkowany, ale także odpowiedzialny i nie ma głupot w głowie. Ma zazwyczaj stałą i stabilną pracę, a to bardzo ważne dla związku. Nie można jednoznacznie stwierdzić, że dany związek nie ma szans na przetrwanie, bo od każdej reguły są wyjątki, ale kobieta nie powinna się wiązać z mężczyzną, który ma za sobą już większość życia, a ona je dopiero na dobre zaczyna. Decydując się na taki związek, trzeba naprawdę wszystko dobrze przemyśleć i zastanowić się czy to wszystko na pewno ma sens.

Oceń artykuł:
Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Komentarze

  • zgłoś naruszenie

    obłoczek

    swietny artykul, bardzo przemyslany, nic dodac nic ujac!

    25-04-2011 21:16:07

  • zgłoś naruszenie

    Ania

    "...Załóżmy, że Ty masz trzydzieści lat, a on pięćdziesiąt, taka różnica jest prawie niezauważalna i na pewno nikt nie będzie się z Ciebie śmiał czy obgadywał..." MÓJ OJCIEC MA 53 a ja 30. Gdybym miała faceta starszego o 20 lat to dla mnie byłaby to czysta pedofilia. Nie wyobrażam sobie być w łóżko z kimś w wieku moich rodziców!!! To żenujące wręcz. Gdy kobieta ma mężczyznę w wieku swojego ojca to jasne jest ze jej ojciec nie sprawdził się zwyczajnie w roli rodzica. I teraz ta kobieta podświadomie chce nadrobić te zaległości szukając sobie o wiele starszego od siebie partnera. Moj ojciec był dobrym rodzicem wiec szukałam męża(chłopaka) wśród swoich rówieśników. PROSTE :)

    26-04-2011 18:50:07

  • zgłoś naruszenie

    lor

    @Ania- no właśnie podlegasz stereotypom.
    Jestem ze starszym facetem i poza tym mam wspaniałego ojca.

    02-06-2011 22:47:44

  • zgłoś naruszenie

    Blumka

    Witajcie! Nie wiem co robić....... Zakochałam się w mężczyźnie o 15 lat starszym.. dodam, że ja mam 22 lata. Znamy się już pół roku i wyraźnie coś Nas do siebie ciągnie. Wspaniale czujemy się w swoim towarzystwie i się dogadujemy. On oczywiście nie ma żony, ani dzieci. Jest kawalerem. Jednak mam dylemat, czy ciągnąć tą znajomość. Boje się, że trudno mu będzie się przestawić z kawalerskiego, swobodnego życia na stały związek, w którym będzie trzeba się liczyć z drugą osobą i się czasami do niej dostosować. Dodam, że jestem dość dominującą osobą w związku, ale skłonną do kompromisów. On z kolei miał już kilka związków za sobą w tym kilku tygodniowe przygody:/ więc nie wiem na ile będzie w stanie traktować mnie poważnie, mimo zapewniania mnie, że nie szuka romansu, ale stałego związku...... Z drugiej strony bardzo ciągnie mnie do niego i czuje, że angażuje się. Co mam robić? czuje coś do niego i nie chce tak do końca z tego rezygnować, zwłaszcza, że mamy podobne poglądy na życie i wspólne priorytety. Warto spróbować? Jakie miałyście doświadczenia ze starszymi facetami?

    16-06-2011 18:21:10

  • zgłoś naruszenie

    stellla

    zakochac kazdy sie moze a kochac mozna w kazdy wieku...............mam partnera 40 lat starszego ode mnie i jestesmy naprawde szczesliwi...

    28-06-2011 21:52:30

  • zgłoś naruszenie

    ewe

    Jestem w zwiazku ze starszym od siebie o 32 lata mezczyzna juz od 6lat i nic sie miedzy nami niezmienilo.Jestesmy bardzo szczesliwi,zyjemy wlasnym zyciem wokol wielu zyczliwych przyjaciol.Pracujemy zawodowo w tej samej branzy po tyle samo godzin,a na koniec dnia on ma wiecej sily niz ja.Niemamy zadnego problemy z zyciem seksualnym,wrecz przeciwnie jest az za dobrze.Czasami az sie dziwie skad on bierze tyle sily.Niezamienilabym go na zadnego mojego rowiesnika.pozdrawiam

    20-07-2011 22:59:41

  • zgłoś naruszenie

    marfie

    Też mi się podoba ten artykuł.Ciekawe kto go napisał....

    31-12-2011 22:45:23

  • zgłoś naruszenie

    shila

    właśnie związałam się ze starszym od siebie facetem o 17 lat, jest mi z nim naprawdę dobrze wiem że z nim czekam mnie stabilne życie, miałam obawy oraz usłyszałam wiele nie przyjemnych komentarzy na swój i jego temat ale tak łatwo się nie poddam :) Jeśli któraś z Was dziewczyny ma jakiekolwiek obawy powiem tylko spróbujcie lepiej żałować że sie coś zrobiło niż całe życie pluć sobie w brodę że sie nie spróbowało ;) powodzenia

    21-01-2012 17:08:10

  • zgłoś naruszenie

    guśka

    Jestem z facetem starszym od siebie o 26 lat. Kocham go nad życie, a on mnie. Nigdy bym Go nie zamieniła na nikogo innego. Życie seksualne - cudne po prostu. :) najlepsze w tym wszystkim jest to, że na początku się zakuplowaliśmy (ja nie miałam zamiaru z nikim się wiązać), później zaprzyjaźniliśmy, a później to on powiedział, "już dłużej nie wytrzymam, kocham Cię". Serce nie sługa - wieku nie zna. Moja przyjaciółka powiedziała mi, że z daleka widać jaka jestem rozpromieniona i jak odżyłam po poprzednim związku. Jak wam się przydaży taki związek i coś poczujecie, nie rezygnujcie.

    23-02-2012 23:47:47

  • zgłoś naruszenie

    Zakochana

    Jestem z mężczyzną starszym od siebie o 24 lata. Jest cudowny, a ja kocham go ponad wszystko. Zostawiłam męża który byl moim rowieśnikiem a nie spełniał moich oczekiwań. Zycie sexualne jest boskie, czego nie mogłam powiedzieć o swoim mężu. Boję się tylko chwili gdy kiedys zostanę sama.Po za nim nie obchodzi mnie cały świat a trwa to już lata...

    31-03-2012 16:06:48

  • zgłoś naruszenie

    marfie

    Ja też chcę się zakochać w mężczyźnie 40 lat starszym od siebie! mam takiego nawet na...oku!

    22-05-2012 17:47:00

  • zgłoś naruszenie

    skrzatek22

    Madrze napisane:)Nie mozna trzymac sie stereotypow, czy przejmowac tym, co ludzie powiedza. Zyjemy wedlug wlasnych wartosci i potrzeb. To, co dla jednych wydaje sie byc obciachowe i niesmaczne, dla innych moze byc esencja zycia i pelnia smaku. Mowia ludzie: ON MOGLBY BYC JEJ OJCEM, no ale nie jest, wiec nie widze problemu, dlaczego dwoje ludzi, ktorych dzieli jakas tam wieksza, czy tez mniejsza roznica wieku nie mialoby byc razem. NORMA JEST 5 LAT ROZNICY -mowia jedni, ale 30 latek 30 latkowi nie rowny i to samo dotyczy kazdego wieku niezaleznie od pozycji spolecznej. Ja sama zakochalam sie w mezczyznie starszym o 27 lat. Cos nas do siebie ciagnie, ale narazie jest moim marzeniem, wiec nie wiem, co bedzie, czy bedzie, jak bedzie Jedynie czas moze pokazac, co bedzie dalej. W poprzednich chlopakach zdarzalo mi sie czepiac szczegolow, a to ubieral sie nie tak, jak trzeba, a to nie byl na tyle madry i wysportowany..., czasem przeszkadzaja nam doslownie blahostki. Tutaj zupelnie inna epoka bym poiedziala, a tak mnei do Niego ciagnie.

    21-12-2012 16:05:06

  • zgłoś naruszenie

    kudlaczekrysiaczka

    Nie wiem jeszcze co to jest, ale spotykam się ze starszym od siebie, o 21 lat mężczyzną, tzn kolegą z czasów podstawówki mojej mamy. Nigdy nie miałam ojca. Jak jestem z nim, czuję się jak księżniczka, chociaż wiem, że to nie jest nic poważnego, to nie jest nic, co można by nazwać związkiem. Mój ,, KTOŚ" jest od czterech lat w nieudanym związku; dalej kawaler. Rzekomo od roku próbuje go zakończyć, ale jakoś mu to nie wyszło... A ja chyba oczekiwałabym od niego żeby zerwał z NIĄ, chociaż sama nie wiem... Chciałam już zerwać z nim kontakt, ale...jakoś nie potrafię. Może to żałosne, że sama nie wiem czego tak naprawdę chcę, ale z nim... z nim się dobrze czuję. Odpowiada mi jego towarzystwo, a poza tym, był tym pierwszym, co doprowadził mnie do orgazmu, poprowadził tą złą drogą. Wiedziałam o tym, że jest ,,WEEKENDOWA ONA". Nie mogę go podstawić pod ścianą i powiedzieć mu ,,albo ONA albo JA", a bardzo bym chciała... Chyba chciałabym, żeby powiedział, że JA.
    Oto moja krótka historia.

    05-07-2013 22:11:38

Banan
Banan

Żółtawy, podłużny owoc egzotyczny o słodkim, sycącym smaku.

Gruszki w sosie waniliowym
Gruszki w sosie waniliowym

Owoce gruszki polane sosem waniliowym.

Papaja
Papaja

Owoc o gruszkowatym kształcie, pomarańczowej lub ciemnożółtej barwie. Jego wnętrze kryje w sobie duże ilości kulistych i jadalnych pestek.

 

Hamburger
Hamburger

Rodzaj kanapki fast food składającej się z bułki, burgera oraz warzywnych dodatków i sosu.

wyzwanie
 Cześć, mam niestety sie...
Program do wystawiania faktur
Zapraszam - http://ksiegowosc...
zaczynammm
BMI
Tak to być nie może!  ...
*zero
Cześć! Nowy rok, czysta k...

Zamów bezpłatną Gazetę slimeo.pl

Wydanie Gazety slimeo.pl obejmuje między innymi: