Powrót do przeszłości kontra przyszłość

2014-11-06

Dzisiejszy wpis Kaczorka dał mi trochę do myślenia a właściwie do przemyślenia jak było kiedyś.
Sięgając wstecz pamięcią zastanawiam się czy mi kiedyś dokuczano z powodu nadwagi. I muszę stwierdzić, że taki problem dotyczył mnie w podstawówce.
Był swego czasu taki chłopak który mi dokuczał nazywając mnie pigi. Bardzo długo się zastanawiałam dlaczego mnie tak nazywa, ale ze zbiegiem czasu domyśliłam się dlaczego.
Utwierdziła mnie w tym mama mówiąc kim jest ta pigi.
Po jakimś czasie zaczęto mnie nazywać sumo i że pewnie ważę ponad tonę. Bardzo bolały mnie te słowa. Nie wiedziałam co mam ze sobą zrobić. Lata podstawówki były dla mnie koszmarem o którym wiedziała tylko moja przyjaciółka. Zawsze starała mi się pomóc przetrwać kolejny dzień w szkole. Ten koszmar skończył się gdy poszłam do gimnazjum. Czasami gdy chciał mi ktoś dopiec to mnie wyzwał.
Teraz już się z tym nie spotykam aczkolwiek gdy facet mówi, że nie jestem w jego typie to wiem, że chodzi mu o moją wagę.
Na początku chciałam schudnąć dla faceta którego kochałam, ale szybko okazało sie, że nie jest tego wart. Obecnie robię to wyłącznie dla siebie. Chcę być piękna sama dla siebie.
Może to głupie, ale kiedy znajdę tego jedynego to chciałabym ślicznie wyglądać w białej sukni z której nie wylewał by się tłuszcz.

Ostatnio spotkałam się ze znajomymi i od słowa do słowa wszyscy zgodnie powiedzieli, że jeżeli bym schudła to była bym niezłą dżagą i nie jedno serce bym złamała.
Wzięłam sobie też trochę te słowa do serca. Obecnie jest tak, że oni się zajadają chipsami i frytkami sprawdzając czy aby przypadkiem się temu nie oprę.
Hehe nie ma to jak wsparcie i testowanie mnie przez znajomych.
I oto tym optymistycznym zakończeniem kończę dzisiejszą notkę.
 

buziaki ;D

komentarzy: 1

odsłon: 4800

zgłoś naruszenie

Komentarze

 • zgłoś naruszenie

  anielsko

  Hej :)

  Dopiero teraz do Ciebie trafiłam. :)
  Ja na szczęście (nieszczęście?) kiedyś mogłam jeść co chciałam, ile chciałam i w ogóle nie tylam.. byłam szczupła bo także uprawiałam dużo sportów. Niestety z dniem rozpoczęcia studiów, wyprowadzenia się, zmiany stylu życia itd. nagle okazało się, że już nie mogę jeść ile chcę bo to rzutuje na mój wygląd i moją wagę. Niestety, stare nawyki żywieniowe oraz ILOŚCI pozostały bez zmian, a że mój metabolizm diametralnie spadł to i waga zaczęła przybywać. Zmagam się ze skokami wagi od 5 lat - raz jest gorzej, raz lepiej ale już tez niejednokrotnie słyszałam okropne uwagi kierowane w moją stronę.

  Nigdy nie wyśmiewałam się z osób grubszych ode mnie. Wręcz przeciwnie, bardzo je lubiłam bo takie osoby są zawsze otwarte, uśmiechnięte, pełne optymizmu, bez jadu w sobie. Tylko w sporcie dogadywałam się ze szczupłymi bo byłam zawzięta w rywalizacji i chciałam zawsze grać z najlepszymi... ale poza wf'em i zawodami osoby otyłe były mi bliższe niż wredne tyczki.

  Tak czy inaczej musimy zostawić przeszłość za sobą i żyć tym co nasz czeka w przyszłości. A zdrowa i szczupła figura pozwala na o wiele więcej niż sadełko i wałeczki - zwykłe podbiegnięcie do autobusu nie będzie groziło trzęsieniem ziemi, lecz zgrabnym biegiem, a to już dużo. ;)

  Trzymaj sie ciepło!

  Ps: Nie przestawaj pisać, proszę! Bo widzę, że powoli osoby, które wcześniej pisały teraz powoli znikają... a bez wsparcia będzie naprawdę trudno przejść ten jesienny okres. :(

  09-11-2014 23:51:26

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się zalogować.

Najciekawsze dyskusje

Utworzono: dnia 09-05-2016

Autor: Baka81, wpisy: 2

Ostatnio napisał(a): Baka81

dnia 09-05-2016

Utworzono: dnia 05-09-2010

Autor: Abra, wpisy: 6

Ostatnio napisał(a): asia7656

dnia 10-03-2016

Utworzono: dnia 12-11-2011

Autor: grazyna_borysiuk, wpisy: 3

Ostatnio napisał(a): asia7656

dnia 10-03-2016

Utworzono: dnia 18-12-2014

Autor: samotna_88, wpisy: 7

Ostatnio napisał(a): paulina_1991

dnia 27-02-2016

:DD

Utworzono: dnia 31-01-2016

Autor: szatynka007, wpisy: 2

Ostatnio napisał(a): szatynka007

dnia 31-01-2016

21 letnia dziewczyna zmagająca się z wagą i z własnymi humorami przy odchudzaniu :)

Moja zmiana wagi

Zamów bezpłatną Gazetę slimeo.pl

Wydanie Gazety slimeo.pl obejmuje między innymi: